Корисне

Передумови успішної реєстрації:

  • ваше право власності на квартиру або нежитлове приміщення у багатоквартирному будинку зареєстроване в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (далі — ДРРП)
  • за вашою адресою створене ОСББ
  • ОСББ створене після 10.11.2023 та/або має статут, зареєстрований після 10.11.2023 1
  • голова правління зареєстрував/ла ОСББ в Системі

Порядок дій:

Крок 1. Авторизуйтесь в Системі за допомогою інтегрованої платформи ID.GOV.UA, використавши електронний підпис, Дія.Підпис або BankID НБУ тієї фізичної особи, на яку зареєстроване нерухоме майно. Це дозволить підтвердити вашу особу та надійно захистити дані. 2

Крок 2. Система виконає пошук по ДРРП, надасть вам доступ до електронного кабінету Співвласника і відобразить у ньому всі багатоквартирні будинки, в яких ви маєте зареєстроване нерухоме майно.

Якщо ваше нерухоме майно не зареєстроване в ДРРП, то для того щоб отримати доступ до кабінету Співвласника, ви можете обрати один з варіантів:

Варіант 1. Зареєструйте право власності на нерухоме майно.

Для цього подайте заявку на державну реєстрацію прав на нерухоме майно. Це можна зробити онлайн або офлайн.

Онлайн: послуга доступна, якщо нерухомість придбана/оформлена до створення Державного реєстру речових прав 2013 року у наступних областях: Дніпропетровська, Закарпатська, Запорізька, Київська, Кіровоградська, Львівська, Полтавська, Рівненська, Тернопільська, Харківська, Хмельницька, Чернігівська області та в м. Луцьк Волинської області. Послуга безоплатна.

Подати заявку на державну реєстрацію прав на нерухоме майно онлайн

Офлайн: через державного реєстратора або нотаріуса. Щоб отримати послугу, зверніться у Центр надання адміністративних послуг. Послуга оплачувана, вартість встановлюється відповідно до законодавства.

Ознайомитись з детальним описом процедури на порталі Дія

Після подання заявки дочекайтеся повідомлення про реєстрацію права власності на квартиру або нежитлове приміщення в ДРРП та повторіть крок 1 цієї інструкції.

Варіант 2. Зареєструйтесь як Співвласник за допомогою голови правління ОСББ.

Для цього зверніться до голови правління ОСББ через Систему або особисто:

Через Систему: авторизуйтесь в Системі  за допомогою кваліфікованого електронного підпису тієї фізичної особи, на яку зареєстроване майно. Знайдіть у полі пошуку багатоквартирний будинок, в якому ви є співвласником. Користуючись підказками Системи, створіть заявку на отримання доступу до кабінету Співвласника. Завантажте фото або скан-копії документів, що підтверджують право власності 3, і відправте заявку.

Якщо ця функція недоступна, це означає, що ОСББ ще не зареєстроване у Системі. У такому випадку, зверніться до голови правління вашого ОСББ з приводу долучення ОСББ до Системи.

Особисто: зверніться до голови правління ОСББ з оригіналами документів особисто.

Зверніть увагу: якщо ваше нерухоме майно було внесене в ДРРП з помилками, Система не зможе його знайти і надати вам доступ в електронний кабінет Співвласника. У такому разі вам необхідно звернутися до державного реєстратора для виправлення помилки.

1 До Системи можуть долучитися ОСББ, які зареєстрували статут, створений на основі Типового статуту об'єднання співвласників багатоквартирного будинку  зі змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури № 1048 від 18.11.2023.

2 Захист даних користувачів Системи забпечується Комплексною системою захисту інформації згідно з Постановою Кабінету Міністрів України Про затвердження Правил забезпечення захисту інформації в інформаційних, електронних комунікаційних та інформаційно-комунікаційних системах.

3 Документами, що підтверджують право власності можуть бути:

  • свідоцтво про право власності
  • договори, на підставі яких набувається право власності (купівлі - продажу, дарування, міни тощо)
  • рішення суду, яке набрало законної сили, що визнає право власності або встановлює факт його набуття
  • свідоцтво про право на спадщину
  • інші документи, визначені законодавством

Передумови успішної реєстрації:

  • орган місцевого самоврядування підтвердив у Системі приналежність будинків до вашого ОСББ
  • ОСББ створене після 10.11.2023 та/або має статут, зареєстрований після 10.11.2023 1

Порядок дій:

Крок 1. Авторизуйтесь в Системі  за допомогою інтегрованої платформи ID.GOV.UA, використавши електронний підпис, Дія.Підпис або BankID НБУ тієї фізичної особи, на яку зареєстроване нерухоме майно. Це дозволить підтвердити вашу особу та надійно захистити дані. 2

Крок 2. Система виконає пошук вашого ОСББ в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та автоматично надасть доступ до електронного кабінету голови правління ОСББ.

Якщо орган місцевого самоврядування не підтвердив у Системі адресу будинку, в якому створено ваше ОСББ, виконайте наступні дії:

Крок 1. Авторизуйтесь в Системі  за допомогою кваліфікованого електронного підпису юридичної особи ОСББ.

Крок 2. У полі пошуку почніть вводити адресу будинку, в якому створене ОСББ, щоб знайти його в Єдиному державному реєстрі адрес. Оберіть потрібну адресу або адреси, якщо до ОСББ входить декілька будинків.

Крок 3. Подайте заявку на доступ до Системи в ролі голови правління ОСББ, для того щоб відповідний орган місцевого самоврядування підтвердив у Системі приналежність будинків до вашого ОСББ.

Крок 4. Дочекайтесь, поки орган місцевого самоврядування підтвердить у Системі приналежність будинків до вашого ОСББ, і повторіть Крок 1.

Крок 5. Якщо протягом п’яти робочих днів заявка залишилася без розгляду, зверніться до Адміністратора Системи з вашого електронного кабінету.

1 До Системи можуть долучитися ОСББ, які зареєстрували статут, створений на основі Типового статуту об'єднання співвласників багатоквартирного будинку  зі змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури № 1048 від 18.11.2023.

2 Захист даних користувачів Системи забпечується Комплексною системою захисту інформації згідно з Постановою Кабінету Міністрів України Про затвердження Правил забезпечення захисту інформації в інформаційних, електронних комунікаційних та інформаційно-комунікаційних системах.

lamp icon

Що це таке

Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (ДРРП) — це державна інформаційна система, в якій зберігаються відомості про зареєстровані речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про об’єкти та суб’єкти таких прав. Реєстрація права власності на нерухоме майно є офіційним визнанням і підтвердженням державою факту набуття речових прав. Вона необхідна для захисту власника і здійснення юридичних дій з майном.

Реєстрація права власності на квартиру або нежитлове приміщення у багатоквартирному будинку у ДРРП також спрощує створення електронного кабінету у системі «Наш Дім». Якщо ви не впевнені у факті реєстрації, то можете перевірити це на сайті Міністерства юстиції.

Порядок дій:

Крок 1. Авторизуйтесь на сайті Міністерства юстиції за допомогою кваліфікованого електронного підпису. Якщо ви ще не маєте електронного підпису, дізнайтесь, як його отримати, з нашої інструкції.

Крок 2. У розділі «Послуги» оберіть надання інформації з ДРРП.

Крок 3. Заповніть необхідні поля і сформуйте заявку на пошук відомостей у ДРРП.

Крок 4. Оплатіть послугу. Вартість послуги встановлюється ст. 34 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Крок 5. Завантажте довідку з вашого особистого кабінету на сайті Міністерства юстиції.

lamp icon

Що це таке

Кваліфікований електронний підпис (КЕП) — це електронний підпис, який має таку ж юридичну силу, як власноручний.

Розрізняють КЕПи для фізичних та юридичних осіб. КЕП фізичної особи містить відомості про її паспортні дані та ідентифікаційний код, а КЕП юридичної особи — ще й дані з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Зверніть увагу, що співвласники багатоквартирного будинку мають авторизуватися у системі «Наш Дім» з використанням КЕП фізичної особи, а голова правління ОСББ повинен використовувати КЕП юридичної особи.

Порядок дій:

Щоб отримати КЕП, зверніться до одного з кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг. Їх перелік оприлюднено на сайті Центрального засвідчувального органу. Процедура отримання ключа буде залежати від обраного надавача.

Узагальнений порядок дій виглядає так:

  1. Оберіть Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, який має пункт обслуговування у вашому місті або надає послуги онлайн.
  2. Дізнайтесь про порядок отримання послуги на сайті надавача або у пункті обслуговування.
  3. Заповніть заявку на отримання КЕПу: оберіть носій, тип, термін дії тощо.
  4. Оплатіть вартість послуги.
  5. Підготуйте документи, необхідні для обраного типу КЕПу (перелік буде різним для фізичних та юридичних осіб), та, за необхідності, флешку для запису ключа.
  6. Зверніться до пункту видачі для ідентифікації та отримання ключа.

Зверніть увагу, що КЕП видається строком до двох років, тож його треба періодично подовжувати. Зазвичай, це можна зробити віддалено.

lamp icon

Що це таке

Право власності на нерухоме майно — це право володіння, користування і розпорядження ним. Державна реєстрація права власності на нерухоме майно є офіційним визнанням і підтвердженням державою факту набуття речових прав. Вона необхідна, щоб захистити власника, а також є обов’язковою умовою для здійснення юридичних дій з майном. З 1 січня 2013 року всі речові права на нерухомість реєструються у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (далі — ДРРП).

Реєстрація права власності на квартиру або нежитлове приміщення у багатоквартирному будинку у ДРРП також спрощує створення електронного кабінету у системі «Наш Дім».

Порядок дій:

Зареєструвати права на нерухоме майно в ДРРП можна онлайн або офлайн.

Онлайн: послуга доступна, якщо нерухомість придбана/оформлена до створення Державного реєстру речових прав 2013 року у наступних областях: Дніпропетровська, Закарпатська, Запорізька, Київська, Кіровоградська, Львівська, Полтавська, Рівненська, Тернопільська, Харківська, Хмельницька, Чернігівська області та в м. Луцьк Волинської області. Послуга безоплатна.

Крок 1. Перейдіть на сайт Дії.

Крок 2. Авторизуйтесь за допомогою кваліфікованого електронного підпису. Якщо ви ще не маєте електронного підпису, дізнайтесь, як його отримати з нашої інструкції.

Крок 3. Заповніть форму необхідними даними.

Крок 4. Завантажте фото або скан-копії правовстановлюючих документів. Перевірте, щоб файли відповідали вимогам формату та розміру.

Крок 5. Сформуйте заявку і підпишіть її електронним підписом.

Подати заявку на державну реєстрацію прав на нерухоме майно онлайн

Офлайн: через державного реєстратора або нотаріуса. Щоб отримати послугу, зверніться у Центр надання адміністративних послуг або інший виконавчий орган місцевої влади, на який покладені функції державного реєстратора. Послуга оплачувана, вартість адміністративного збору встановлюється відповідно до законодавства.

Крок 1. Підготуйте документи: паспорт, ІНН, правовстановлюючі документи на нерухомість.

Крок 2. Зверніться до державного реєстратора або нотаріуса, який сформує письмовий запит до БТІ.

Крок 3. Зверніться до БТІ з наступними документами: паспорт, ІНН, правовстановлюючі документи на нерухомість, заява та письмовий запит від реєстратора.

Крок 4. Отримайте паперову довідку від БТІ у термін до 30 робочих днів.

Крок 5. Зверніться до державного реєстратора повторно разом із документами з Кроку 1 і довідкою БТІ. Реєстратор внесе ваше право власності в ДРРП протягом 5 робочих днів.

Ознайомитись з детальним описом процедури на порталі Дія

Передумови успішного створення ініціативної групи:

Порядок дій:

Крок 1. Авторизуйтесь в Системі за допомогою інтегрованої платформи ID.GOV.UA, використавши електронний підпис, Дія.Підпис або BankID НБУ тієї фізичної особи, на яку зареєстроване нерухоме майно. Це дозволить підтвердити вашу особу та надійно захистити дані. 1

Крок 2. В електронному кабінеті співвласника оберіть той багатоквартирний будинок, в якому ви бажаєте створити ініціативну групу (якщо в електронному кабінеті відображається декілька будинків).

Крок 3. Створіть проєкт ініціативної групи, обравши відповідну опцію. Ця ініціативна група буде відображатися в окремій вкладці вашого електронного кабінету.

Крок 4. Система надасть вам доступ до переліку співвласників будинку. Оберіть співвласників, яких ви хочете запросити до ініціативної групи, і надішліть їм запрошення. Зважайте на те, що ініціативна група має складатися не менш ніж з трьох власників квартир або нежитлових приміщень.

Крок 5. Співвласники, яких ви запрошуєте доєднатися до ініціативної групи, отримають повідомлення із запрошенням та активним посиланням. Вони мають вибір: прийняти запрошення чи відхилити його.

Крок 6. Перевірте статус запрошення в Системі, у вкладці ініціативної групи.

Враховуйте, що інколи повідомлення, які надсилаються через електронну пошту, можуть не доходити через налаштування поштової програми отримувача або інші причини. За необхідності, зв’яжіться із потенційними членами ініціативної групи поза межами системи.

Крок 7. Ті співвласники, що приймуть запрошення, автоматично стануть членами ініціативної групи. Коли кількість членів ініціативної групи досягне трьох осіб, група отримає статус «Активна», а її члени отримують доступ до вкладки ініціативної групи у своїх електронних кабінетах та додаткові функціональні можливості у Системі.

Якщо учасників недостатньо, ініціативна група лишатиметься неактивною. У такому разі надішліть запрошення повторно або запросіть інших співвласників.

Передумови успішного скликання засідання ініціативної групи:

  • ви зареєстровані у Системі й маєте статус Співвласника (члена ініціативної групи)
  • ініціативна група створена у Системі й має статус «Активна», тобто до неї приєдналося три або більше співвласників

Порядок дій:

Крок 1. Авторизуйтесь в Системі за допомогою інтегрованої платформи ID.GOV.UA, використавши електронний підпис, Дія.Підпис або BankID НБУ тієї фізичної особи, на яку зареєстроване нерухоме майно. Це дозволить підтвердити вашу особу та надійно захистити дані. 1

Крок 2. У вашому електронному кабінеті перейдіть у розділ «Співвласники» та оберіть там ініціативну групу, до якої ви входите і засідання якої плануєте провести.

Крок 3. Оберіть функцію «Скликати засідання Ініціативної групи».

Крок 4. Заповніть запрошення для інших членів ініціативної групи: вкажіть час, місце та короткий опис зустрічі. Надішліть запрошення. Інформація про засідання з’явиться в електронному кабінеті у вкладці «Засідання Ініціативних груп».

Крок 5. Проведіть засідання ініціативної групи — це відбувається поза межами Системи.

Крок 6. Завантажте в Систему скан-копію протоколу засідання ініціативної групи або створіть електронний протокол. Для цього оберіть відповідну функцію у вкладці ініціативної групи й заповніть необхідні поля. Збережіть проєкт протоколу.

Крок 7. Надішліть проєкт протоколу всім учасникам ініціативної групи на підпис. Коли всі учасники засідання підпишуть протокол, він отримає статус «підписаний» і буде зберігатися у Системі, у вкладці засідання Ініціативної групи.

Крок 8. Надішліть підписаний протокол учасникам ініціативної групи за допомогою засобів системи.

Передумови успішного скликання загальних зборів:

  • ви зареєстровані у Системі як Член правління ОСББ, Голова ОСББ або Член ініціативної групи
  • в Системі створено правління ОСББ або ініціативна група ОСББ
  • співвласники будинку або зареєструвалися в Системі й підтвердили, що хочуть отримувати сповіщення засобами Системи, або надали ініціатору зборів письмові заяви, де вказали електронні адреси або інші контакти для електронної комунікації

Порядок дій:

Крок 1. Авторизуйтесь в Системі  за допомогою інтегрованої платформи ID.GOV.UA, використавши електронний підпис, Дія.Підпис або BankID НБУ тієї фізичної особи, на яку зареєстроване нерухоме майно. Це дозволить підтвердити вашу особу та надійно захистити дані. 1

Крок 2. Оберіть функцію «Скликати загальні збори» в електронному кабінеті правління ОСББ або ініціативної групи.

Крок 3. Створіть повідомлення про проведення загальних зборів. Для цього заповніть обов’язкові поля:

  • дата та час проведення зборів (не раніше, ніж через 10 календарних днів від дня створення повідомлення);
  • місце проведення зборів офлайн;
  • можливість участі у зборах в режимі відеоконференції та інформація для підключення.

Крок 4. Створіть Порядок денний зборів на основі запропонованого шаблону, за потреби додайте до нього додаткові пункти. Завантажте додаткові матеріали за наявності.

Крок 5. Підпишіть повідомлення та Порядок денний своїм електронним підписом. Це можна зробити одразу після формування повідомлення і Порядку денного або пізніше — документи будуть зберігатися у вашому електронному кабінеті, у розділі «Загальні збори».

Крок 6. Надішліть повідомлення співвласникам будинку, які зареєстровані у Системі. Кожне повідомлення матиме свій статус. Статус «Переглянуто» підтверджує отримання повідомлення.

Крок 7. Повідомте про проведення загальних зборів тих співвласників, які не зареєстровані в Системі. Для цього створіть і надрукуйте поіменні повідомлення, щоб вручити їх особисто або надіслати рекомендованим листом.

Крок 8. Завантажте в Систему документи, які підтверджують, що ви надіслали співвласникам повідомлення про проведення зборів. Вид документа залежатиме від способу інформування:

  • надсилання рекомендованого листа Укрпоштою — копія квитанції;
  • особисте повідомлення під розпис — копія повідомлення з підписом про отримання;
  • інші електронні канали комунікації — скриншот, який свідчить про надсилання повідомлення, а також копія заяви співвласника про обраний канал комунікації.

Якщо ви надіслали повідомлення засобами Системи й воно отримало статус «Надіслано», завантажувати додаткові документи непотрібно.

Передумови успішної реєстрації члена правління ОСББ:

  • голова правління ОСББ зареєструвався у Системі

Порядок дій:

Крок 1. Авторизуйтесь в Системі за допомогою інтегрованої платформи ID.GOV.UA, використовуючи електронний підпис, Дія.Підпис або BankID НБУ. Це дозволить ідентифікувати вашу особу та надійно захистити дані. 1

Крок 2. У своєму електронному кабінеті оберіть той багатоквартирний будинок, в якому вас обрали членом правління.

Крок 3. За допомогою відповідної функції надішліть голові правління ОСББ запит на надання ролі члена правління.

Крок 2. Коли голова правління ОСББ погодить ваш запит, ви отримаєте роль члена правління ОСББ і відповідні функціональні можливості в Системі.

Передумови успішної реєстрації:

  • ви авторизовані в Системі як член або голова правління ОСББ

Порядок дій:

Крок 1. У своєму електронному кабінеті оберіть той багатоквартирний будинок, в якому ви хочете скликати засідання правління.

Крок 2. Перейдіть у розділ «Правління» і оберіть функцію «Скликати засідання правління».

Крок 3. У вікні, що з’явиться, заповніть необхідні поля: введіть дату, час, місце засідання, порядок денний та можливість приєднатися у режимі відеоконференції. Надішліть запрошення. Його отримають всі члени правління, зареєстровані в Системі.

Крок 4. Повідомте про проведення засідання тих членів правління, які не зареєстровані в Системі. Для цього створіть і надрукуйте поіменні повідомлення, щоб вручити їх особисто або надіслати рекомендованим листом.

Крок 5. Проведіть засідання у визначений час та у зручний спосіб.

Крок 6. Створіть протокол за допомогою Системи. Для цього перейдіть у розділ «Правління», оберіть функцію створення протоколу та заповніть необхідні блоки. Завантажте додатки до протоколу (за наявності). Підпишіть протокол електронним підписом.

Або завантажте скан-копію підписаного паперового протоколу засідання у Систему. Для цього перейдіть у розділ «Правління», вкладку відповідного засідання і завантажте документ.

Крок 7. Надішліть протокол, сформований у Системі, на підпис іншим членам правління. Для цього скористайтесь розсилкою у Системі: оберіть відповідний протокол та членів правління. Коли всі учасники засідання підпишуть протокол електронними підписами, документ змінить статус з «проєкт» на «підписаний».